!!! Škola MTB v roce 2017 a jindy NEBUDE. Tato stránka je tu jen pro archivaci!!!!

Škola MTB na Pell's Soběšické Muldě 2016

Na letošním kulatém ročníku bude pro všechny přihlášené závodníky a i pro kohokoliv dalšího zdarma možnost něco nového se přiučit a vylepšit si techniku ježdění na kole.

Pod vedením zkušených instruktorů z FDF Bike Camps (konkrétně Jany Horákové a Filipa Matuše) se naučíte/zdokonalíte v jízdě v terénu a po nepříliš zpevněných cestičkách v blízkosti startovní louky. Instruktoři vám vysvětlí a předvedou zdolávání nejrůznějších překážek, jakými jsou odkloněné i klopené zatáčky, skoky, budete se věnovat správné pozici na kole, brzdění, nastavení kola a dalším neméně důležitým věcem. Vyzkoušíte si prvky jakými jsou bunny hop, rovnováha, jízda po zadním kole atd. Pokročilí bikeři se budou více věnovat skákání, tréninku rychlosti, optimální volbě stopy na kopcích. Na začátku každé 30 minutové lekce budou vytvořeny dvě desetičlenné skupiny podle výkonnosti.

Nemusíte mít strach, kurz je vhodný i pro začátečníky, kteří by rádi vyzkoušeli technické ježdění. Vždy začínáme postupně a výuku přizpůsobujeme schopnostem účastníků. Minimální věk účastníků je 8 let.

Organizace

Nácviky budou rozděleny do 30minutových lekcí, které budou probíhat mezi 9:00 a 16:00. V lekci bude maximálně 10 účastníků a 1 instruktor a poběží vždy 2 lekce paralelně. Přednostně se bude Jana věnovat dětem, mládeži a ženám.

Sraz na lekce bude před vchodem do Domova pro seniory, Okružní 29 (viz mapka), odtamtud účastníci popojedou na kolech někam „za roh“, kde bude ve vhodném terénu probíhat výcvik.

Přihlášení

Na lekce je nutno se přihlásit předem pomocí přihlašovacího formuláře. Naplánujte si lekci tak, aby vám nekolidovala s časem, kdy jedete závod!

Lekce jsou obecně pro všechny (označeno „mládež a dospělí“), v některých časech dostanou přednost děti nebo ženy.

V případě volného místa ještě v neděli se můžete přihlásit na prezenci Muldy na více než 1 lekci a zároveň bude otevřeno přihlašování pro „příchozí“ (t.j. pro nezávodníky - podmínkou je MTB kolo a přilba). Taktéž v prezenci si můžete ověřit, na kdy jste se přihlásili.

O instruktorech

Filip Matuš - dlouholetý reprezentant ČR ve sjezdu, dualu, cyklotrialu, několikanásobný mistr ČR, univerzální biker s vytříbeným stylem. Má za sebou bohaté zkušenosti s koučováním na kole.

Jana Horáková - jedna z nejúspěšnějších českých bikerek historie, mistryně světa ve fourcrossu, úspěšná reprezentantka v BMX, účastnice olympijských her v Pekingu a zároveň vystudovaná trenérka a učitelka. Věnuje se především nadšeným bikerkám a dětem.

skola.mtb.txt · Poslední úprava: 01.08.2017 21:56 autor: Jan Hradil
Driven by DokuWiki
(c) Defekt, o.s., 1997-2020
Přihlásit se