MÁTE HORSKÉ KOLO? PŘIJĎTE SI NA NĚM V NEDĚLI 19. ŘÍJNA ZAJEZDIT!

Jako asi řada z Vás, čtenářů Severníku, jsem také já majitelem horského kola (dále jen MTB). Jezdím na něm rád v přírodě, protože mne tam neohrožují bezohlední motoristé, nemusím dýchat výfukové zplodiny a je tam krásně. Jezdím na kole někdy společně s kamarády, někdy s manželkou a někdy jen tak sám. Při sjezdu vychutnávám pocit volnosti a rychlosti, ve stoupáních zkouším vyjet co nejvýše a na technických úsecích svádím boj s kameny, vlhkými kořeny a s brzdami a řazením svého kola. Jezdím pro radost, proto, abych se odreagoval, pro zlepšení své fyzické kondice, pro zdraví a taky proto, abych si srovnal svoje schopnosti s ostatními.

A tady se dostávám k jádru problému. Ač je Brno druhým největším městem České republiky, pro amatérské jezdce na MTB zde není již minimálně druhým rokem pořádán žádný oficiální závod. Protože již od roku 1992 pořádám pro úzký okruh svých známých vždy v říjnu neoficiální MTB závody a letos se mi podařilo najít několik dalších mladých a aktivních spolupracovníků, rozhodl jsem se, že uspořádáme oficiální závod, pozveme na něj tímto článkem širokou amatérskou cyklistickou veřejnost a umožníme jí srovnat si na vyznačené a zabezpečené trati svoji fyzickou výkonnost. Pokud Vás tedy ani očekávaná trošku blátivá trať a teploty kolem +10°C neodradí od účasti na letošním MTB závodu pro amatéry, přečtěte si níže uvedené podrobnější informace a určitě přijeďte!

Amatérský závod MTB „Soběšická mulda '97“ se bude konat v neděli 19. října 1997 v lese za sídlištěm Lesná. Závod se pojede po lesních a polních cestách po dvou trasách - okruzích, které budou částečně vyznačeny fóliemi z plastů. V orientačně složitých a nebezpečných místech bude stát pořadatelská služba. K dispozici bude i lékař. Start kategorie A - děti ve věku 12 - 18 let bude v 10.00 hodin (trasa č. 1, pojedou se dva okruhy, celková délka závodu bude cca 5 km). Start kategorií B a C bude v 11.30 hodin (trasa č. 2; kategorie B - ženy a „netrénovaní“ muži pojedou tři okruhy, celková délka závodu cca 15 km, převýšení +500m, -500m; kategorie C - „trénovaní“ muži pojede 6 okruhů, celková délka závodu bude cca 30 km, převýšení +1000 m, -1000 m). Prezentace závodníků je možná jen v den závodu, a to v době od 9.00 do 9.50 hodin pro kategorii A, v době od 9.00 do 11.15 hodin pro závodníky kategorie B a C. Startovné je 10 Kč.

Místo prezentace, startu a cíle bude cca 50 metrů severně nad objektem Penzionu důchodců nad ulicí Jurkovičovou, příp. nad objektem Výzkumného ústavu metrologického.

Ceny: jejich počet a kvalita závisí na přízni sponzorů, předpokládá se ocenění prvních tří v každé kategorii. Povinné vybavení: PŘILBA!!! Závod je sice vypsán pro horská kola (o průměru 26 palců), ale pokud si chce někdo zazávodit v poměrně náročném terénu a vlastní jen kolo jiného typu, bude mu start povolen, ovšem mimo soutěž.

Informace na Internetu: www. math.muni.cz/Defekt/
nebo www. vszbr.cz/user/bartosz/horskol.htm

Výzva sponzorům: Pokud někoho ze čtenářů - podnikatelů zaujal výše uvedený text natolik, že by byl ochoten sponzorovat ceny pro vítěze, poplatky za sanitku, odměnu lékaři atd., za možnost umístit do prostoru startu a cíle závodu svůj reklamní panel, nechť kontaktuje pořadatele na adrese redakce Severníku.

Na setkání s Vámi na závodě se za pořadatele těší Ing. Zdeněk Bartoš

ohlasy/severnik1997.txt · Poslední úprava: 05.06.2022 22:17 autor: Jan Hradil
Driven by DokuWiki
(c) Defekt, o.s., 1997-2020
Přihlásit se