czex.cz ::. ·::. :::. :·: . ::. ·::.  
/domů /společnost /nabídka /technologie /reference /podporujeme /kontakt /english

KRÁTCE .:·
SOBĚŠICKÁ MULDA/
nezapomeňte na největší MTB akci v Brně.
NOVÉ DOMÉNY/
nabízíme registraci domén II. rádu .biz, .info, .as a dalších.
PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY/
aneb co nabízí stát na internetu.


SLUŽBY .:·
posta.czex.cz
webmail.czex.cz
statistiky přístupů
Google Search

Test domény
.cz


Technologie

Volba použité technologie je teprve druhým krokem při tvorbě prezentace a je jen prostředkem, jak dosáhnout zamýšleného cíle.

Statické html stránky
Stránky samozřejmě tvoříme ve formátu html, případně s využitím kaskádových stylů (css). Členové czex.cz ovšem díky rozsáhlým a dlouhodobým zkušenostem znají nejrůznější taje, nestandardnosti i výhody různých prohlížečů a jsou proto schopni navrhnout stránky tak, aby se zobrazovaly pokud možno stejně ve všech dnes používaných prohlížečích. To ještě ani dnes není zcela samozřejmé a mnoho "profesionálních" webmasterů si zjednodušuje život tím, že na stránky napíše "optimalizováno pro..." a dále si hlavu neláme.

Dynamické html stránky
Jsme schopni naprogramovat široké spektrum dynamických systémů od jednoduchých prvků stránky až po komplexní webové aplikace. Základem dynamického systému může být oblíbený jazyk PHP, velmi mocné cgi-skripty napsané např. v Perlu, doplněné silnou databází v týlu, nejčastěji MySQL.

Grafické prvky
Pro grafické prvky designu se nejčastěji používá formát gif, dnes postupně nahrazovaný kvalitnějším png. Pro větší obrázky a fotografie pak známý komprimovaný formát jpg.

Animace
Pro "rozhýbání" prezentace se používáme jednoduché animované gify nebo univerzálnější flash. Výjimečně se zapracovává do stránek videosekvence ve formátu mpeg či avi.

Vyhledávací služby
Jedním z nejdůležitějších aspektů, přitom často opomíjeným, je optimalizace stránky pro vyhledávací služby. Správná kombinace titulku, klíčových slov a dalších prvků tak, aby se stránka objevila v důležitých vyhledávačích na předních místech, je pro nás samozřejmostí.

.:· Error: Chyba při komunikaci s myší. Nedostatek sýra.
// design: czex.cz // copyright © 2002